Drogë dhe armë zjarri, arrestohet një person në Vlorë

14:20 | 30/05/201814:200

Lëndë narkotike, armë zjarri dhe dy makina janë sekuestruar nga Policia e Vlorës gjatë një operacioni antidrogë. Ndërsa një person është arrestuar në flagrancë dhe një tjetër është shpallur në kërkim.

Sipas njoftimit të policisë, i arrestuar është 28-vjeçari Erjon Malaj, banues në Vlorë, pasi në automjet iu gjet 1 armë zjarri tip pistoletë me 6 fishekë si dhe një palë dylbi, ndërsa në banesë iu sekuestruan 40.8 kg kanabis.

Ndërsa 37-vjeçari me inicialet E. K po banues në Vlorë është shpallur në kërkim, pasi në aksin rrugor Vlorë-Novoselë, në momentin e ndalimit nga policia të mjetit tip “Peugeot”, ku udhëtonte bashkë me 28-vjeçarin Malaj, ai doli nga mjeti dhe është larguar duke përfituar nga errësira./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono