Drogba: Mbappe më befasoi kur Messi fitoi “Topin e Artë”

22:57 | 02/12/201922:570

Ish-sulmuesi i njohur i Chelsea, Didier Drogba, ishte prezantues në ceremoninë e “Topit të Artë”, duke u bërë personazhi në qendër të vëmendjes në ceremoninë më madhështore të vitit në botën e futbollit. Drogba është një admirues i madh i Kylian Mbappe dhe këtë gjë e ka thënë publikisht disa herë.

Edhe sot, ish-sulmuesi i njohur tregoi një prapaskenë me talentin francez, në momentin kur Lionel Messi fitoi për herë të gjashtë “Topin e Artë”.

“E pashë në sytë e tij motivimin që ai kishte kur pa Messin të rreshtonte 6 “Topa të Artë”. I shkela syrin dhe ai u kthjellua. Më pas, i thashë se duhet të fitonte katër “Topa të Artë” radhazi dhe ai thjesht me buzëqeshi me një vetbesim të madh. Ky djalosh do të shkojë larg”, përfundoi Drogba./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono