Drejtuesja e prokurorisë së Elbasanit Enkeleda Millonai para KPK

13:50 | 13/06/201913:500

Drejtuesja e Prokurorisë së Elbasanit ka dalë sot para komisionit të Pavarur të kualifikimit, në një seancë dëgjimore. Enkeleda Millonai, gjithshtu kandidate për SPAK, është vlerësuar në 43 kriteret e përcaktuar nga vetingu.

Sipas raportit te ILDKPKI, deklarimi i prokurores është i saktë, ka burime të ligjshme për të justifikuar pasurinë dhe nuk gjendet në situatën e konfliktit të interesit.

Sipas një raporti të DSIK, drejtuesja e prokurorisë së Elbasanit është e përshtatshme për të vijuar detyrën. Ndërkaq, edhe ne aspektin e aftesive profesionale, vlerësimi ka qenë pozitiv.

Prane Komisionit të Pavarur të Kualifikimit në adresë të prokurores Enkeleda Millonai ka 8 denoncime për mosfillim hetimesh dhe korrupsion, për të cilat KPK do të shprehet gjatë seancës së vendimit më 14 qershor. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono