Drama shqipe e Arkivit vihet në qendër të teatërbërësve

18:46 | 05/12/2018

Festivali “Metrofest” për vitin e dytë radhazi u fokusua tek drama shqipe e arkivit. Veprat të cilat panë skenën për herë të parë rezultuan të suksesshme dhe mjaft bashkëkohore.

Teatërbërësit përmes një tryezë të rrumbullakët nxjerrin në pah vlerat e pjesëve shqiptare dhe ata janë të mendimit se regjisorët duhet të mos jenë refuzues ndaj dramës shqipe. /abcnews.al


<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/mNL6MENmzxE” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono