Dovedan: Çfarë analize të bëj? I patë edhe vetë penalltitë!

15:52 | 09/11/201915:520

Veljko Dovedan, trajner i Bylisit, në lidhjen direkte me emisionin “Gol pas Goli” në Supersport analizoi sfidën e humbur me Bylisin. “Ata ishin me pesë lojtarë prapa, jo me tre. Problemi nisi që me humbjen e penalltisë. Po të shënonim do shkonte ndryshe. Ishte një lojë e dobët”.

“Pse duhet që mbrojtësi të bëjë faull në anësore?! Normal që do të humbësh. Faulli ishte naiv te penalltia. Nuk ka lidhje me penalltinë (e para). Rasti i Grishpit? (Qesh). Ncncnc. Ndodh në futboll çdo gjë. Nuk merrem asnjëherë me vendimet e arbitrave”.

“Jepet një penallti, kalon në avantazh Skënderbeu. Nuk mund të bëj një analizë të saktë duke parë penalltitë. Asnjë analizë nuk mund të bëhet për këtë ndeshje”.

“Nuk ka problem për rezultatin, puna është tek ana psikologjike. Duhet të punojmë me këtë pjesë”, tha Dovedan pas ndeshjes që Bylisi humbi me Skënderbeun me rezultatin 2-3. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono