Dosja “Frroku”, shtyhet seanca në Apel

16:29 | 01/11/201716:290

Një kërkesë e avokatit të ish-deputetit Mark Frroku u bë shkak për shtyrjen e seancës gjyqësore ndaj tij në Apelin e Tiranës. Në këtë gjykatë pritej të niste sot shqyrtimi i ankimit të Frrokut kundër dënimit të tij me 7 vjet burg për tre vepra penale. Avokati i Frrokut kërkoi kohë për t’u njohur me ankimin e Prokurorisë. Kërkesa u konsiderua e drejtë nga gjykata, e cila vendosi shtyrjen e seancës për në 15 nëntor. Ish-deputeti Frroku po vuan një dënim me 7 vjet e 6 muaj burg për akuzën “fshehje e pasurisë”, “pastrim parash” dhe “ndërtim i paligjshëm”. Ai fitoi pafajësi vetëm për akuzën e “vrasjes”. Vendimi i Gjykatës së Shkallës së Parë për Mark Frrokun u shpall më 21 prill 2017.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono