Dosja e Kasharit, caktohet masa sigurisë për ish-zyrtarët

13:49 | 09/05/201913:490

Gjykata për Krimet e Rënda caktoi sot masat e sigurisë për 5 personat e arrestuar në lidhje me abuzimin e dyshuar me trojet në ish-komunën e Kasharit. Gjyqtarja Rexhina Merlika ka lënë në masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për 3 ish-zyrtarët e komunës, përfshirë dhe ish-kreun e kësaj njësie vendore Besnik Fuçia, ndërsa në “arrest me burg” është lënë vetëm investitori i kompanisë “Ina 2004”, Stefan Çaushi. Me masën e sigurisë detyrim paraqitje u lanë: Teuta Shehaj, mbesa e ndërtuesit Çaushi, Jurgen Memishaj, ish shef  i zyrës  së Urbanistikës në ish komunën Kashar, Miranda Dyrmishaj, kolaudatore. Kallëzimi u bë nga investitori Arben Petriti. Hetimet zbuluan se Petritit i është shkaktuar dëm financiar prej 1.5 milion euro për një truall që i ishte dhënë në pronësi nga komuna ndërtuesit Stefan Çaushi./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono