Dosja e “Babales”/ PD e LSI kallëzojnë Edi Ramën në Prokurori

14:35 | 11/07/2018

Opozita ka kallëzuar Prokurorinë për Krimet e Rënda kryeministrin e vendit, Edi Rama. Sipas krerëve të grupit parlamentar të PD dhe LSI, Rama po pengon të vërtetën në lidhje me audiopëgjimin e vëllait të Fatmir Xhafajt.

Krerët e grupeve parlamentar të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim depozituan një kallëzim penal kundër kryeministrit Edi Rama në Prokurorinë për Krimet e Rënda. Sipas Edmond Spahos dhe Petrit Vasilit, kryeministri po pengon hetimin në lidhje me një audio-përgjim të pretenduar të vëllait të ministrit të brendshëm.

“Ne i drejtuam prokurorisë me një kallëzim Penal ndaj kryeministrit Edi Rama, për pengim të të vërtetës, për fshehje të të vërtetës duke mos dorëzuar në prokurori ekspertimin që ai i ka bërë në një periudhë aq të shkurtër kohe në një nga laboratorët më të mirë të botës”, tha Spaho.

Krimet e Rënda regjistruan një procedim penal pas publikimit në 14 maj nga Partia Demokratike të një audio-përgjimi ku pretendohej se Albert Veliu bisedonte me Agron Xhafajn, vëllain e ministrit Fatmir Xhafaj, në lidhje me trafikimin e një sasie droge./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono