Dosja “Babale”, hetimet ndaj Salianjit do të mbyllen më 20 Mars

17:17 | 25/02/201917:170

Gjykata e Tiranës ka pranuar kërkesën e Ervin Salianjit, deputetit që ka hequr dotë nga mandati, për të mbyllur hetimet e nisura nga Prokuroria për çështjen “Babale”. Afati përfindimtar u caktua data 20 mars, si kohë kur prokuroria duhet t’i ketë mbyllur hetimet.

Gjykata e Tiranës ka urdhëruar prokurorinë që brenda datës 20 mars të përfundojë hetimet për çështjen ndaj deputetit të dorëhequr të Partisë Demokratike Ervin Salianji.

Vendimi i gjykatës u shpall të hënën, ndërsa Avokati i Salianjit, Ledio Braho, tha se shtyrjet e hetimeve deri tani kanë qenë të pajustifikuara.

Shtyrja e afateve ishte edhe për faktin se prokurorët ishin në pritje të mbërritjes së Albert Veliu i njohur ndryshe si Babalja, i cili ndodhet në Belgjikë ku ka kërkuar dhe azil politik. Veç deputetit të dorëhequr në hetim janë dhe Albert Veliu dhe i afërmi i tij që imitoi zërin e Agron Xhafës, Fredi Alizoti dhe gazetari Jetmir Olldashi. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono