Dorëzohet Pep Guardiola: Liverpooli është kampion i Premier League!

17:02 | 27/01/202017:020

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, vazhdon t’i thurë elozhe ekipit rival, Liverpoolit. Numri një i “Cityzens” është një nga trajnerët që merr vëmendjen më të madhe me deklaratat e tij dhe kjo e sotmja, nuk përbën përjashtim.

“Liverpool, pa asnjë diskutim, do të jenë kampionët e këtij sezoni në Premier League. Gjithsesi, jam i bindur se ata do të shpalleshin kampionë edhe në Bundesliga, edhe në La Liga, edhe në Serie A. Ekip solid dhe me një mentalitet të shkëlqyer”, tha mes të tjerash Guardiola.

Të kuqtë e Jurgen Klopp kryesojnë kampionatin në Premier League që nga java e parë e sezonit, pas asaj fitoreje 4-1 kundër Norwich, dhe duket se nuk kanë ndërmend të ndalen. Diferenca me Manchester Cityn është plot 16 pikë dhe me një ndeshje më pak./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono