Dorëzohet i riu që tentoi të vrasë me armë zjarri 48-vjeçarin

12:06 | 11/09/201912:060

Vetëdorëzohet në polici autori që tentoi të vrasë me armë zjarri  një 48-vjeçar. Ngjarja ndodhi katër ditë më parë në lagjen nr. 6 të qytetit.  28-vjeçari është paraqitur në komisariatin e Korçës sëbashku me avokatin e tij.

Ai ishte shpallur në kërkim për veprat penale “Vrasje me paramendim, mbetur në tentativë” dhe “Mbajtje pa leje dhe prodhimi i armëve e municionit”. I riu tentoi të vrasë me kallashnikov për motive të dobëta 48-vjeçarin.

Ky i fundit mbeti i plagosur, por është jashtë rrezikut për jetën. Gjatë marrjes në pyetje nga Specialistët për Hetimin e Krimeve, autori ka treguar edhe vendin ku kishte hedhur armën e krimit, dhe automjetin tip “BMW”./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono