Dorëhiqet Sokoli, ish-lojtari i kombëtares e zëvendëson

11:40 | 21/09/201911:400

Prishtina ka organizuar ditën e sotme një konferencë të jashtëzakonshme. Para mediave është shfaqur edhe trajneri Bylbyl Sokoli, i cili nga sot mund të konsiderohet një “ish”. Ai ka deklaruar se për arsye shëndetësore nuk mund ta vazhdojë punën e tij në krye të bardhekaltërve.

Gjithçka lidhet me një problem që ka në gju dhe Sokolit do i duhet të bëjë një ndërhyrje. Në këtë mënyrë ai largohet nga Prishtina pas dy ndeshjesh. Të parën e humbi me Llapin, kur në tjetrën mposhti ekipin e Trepça ’89.

Prishtina është në kërkim të një tjetër trajneri, kurse për momentin ekipin do e drejtojë Armend Dallku. Ky i fundit e njeh mjaft mirë ekipin, pasi deri vjet ishte në fushën e blertë duke dhënë kontributin e tij. / abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono