Donika Prela kërkesë për transferim në Prokurorinë e Përgjithshme

12:12 | 08/10/201912:120

Donika Prela kërkesë Këshillit të Lartë Prokurorisë për t’u caktuar në Prokurorinë e Përgjithshme.

Kërkesa e Perlës është depozituar në KLP në fillim të tetorit. KLP e konfirmon zyrtarisht mbërritjen e kësaj kërkesë. Prela aktualisht është drejtuese e komanduar e Prokurorisë për Krime të Rënda.

Kërkesa po shqyrtohet nga Komisioni i karrierës dhe më pas KLP do marrë vendim. Me krijimin e  SPAK prokuroria e Krimeve të Rënda shkrihet. Donika Prela e ka emërimin në Prokurorinë e Durrësit./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono