Donald Trump tërheq vëmendjen me këpucët, i përgatitur mirë për terrenin me borë në Davos

16:24 | 22/01/202016:240

Presidenti i SHBA Donald Trump ka marrë pjesë dje në samitin e Davos, në Alpet e Zvicrës.

Mirëpo, lideri i Shtëpisë së Bardhë ka tërhequr vëmendjen e mediave të huaja me këpucët e tij tipike për borë.

Presidenti mbërriti në mbledhjen vjetore pasi kishte veshur një palë këpucë me thumba, në mënyrë që të shmangte rrëshqitjen gjatë ecjes./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono