Donald Trump sheh 17 orë në ditë emisione për gorillat

12:37 | 06/01/201812:370

Rrjetet sociale kjanë shpërndarë menjëherë një lajm të cuditshëm për presidentin amerikan Tramp, sipas të cilit ai shpenzon 17 orë në ditë duke parë emision për gorillat. Por përgënjeshtrimi është bërë vetëm pas mijëra komentesh në rrjetet sociale.

Herë pas herë presidenti Trump sheh programe për gorillat 17 orë në ditë – kjo shprehje duhej të ishte vetëm një shaka. Por përdoruesit e rrjeteve sociale e besuan menjëherë. Cdo gjë ndodhi në kohën kur Shtëpia e Bardhë vijonte të përgënjeshtronte librin kontrovers “Fire and Fury: Brenda shtëpisë së bardhë të Trump”.

Një përdorues i Tuiterit duke pretenduar se po citonte pjesë nga lkibri në fjalë, shkruante se natën e parë që Tramp kaloi në shtëpinë e Bardhë po ankohej se në televizor nuk kishte asnjë kanal që fliste për gorillat. Kjo pasi kreu i shtëpisë së bardhë mnendonte se ekzistonte një kanal televiziv që transmetonte 24 orë program për gorillat. Për ta kënaqur stafi i shtëpisë së bardhë montoi një seri dokumentarësh për ta bërë të besonte se kishin gjetur kanalin në fjalë.

Por pasi pa me mijëra mesazhet dhe komentet, autori i kësaj shakaje u detyruar të pranonte se kishte bërë shaka. Por ndërkohë “gorilla channel” u bë fenomeni i tretë më i përhapur në Tuiter në Shtetet e Bashkuara të Amerikës./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono