Dokumentari “Leaving Neverland” kundër Michael Jackson

23:00 | 26/01/201923:000

Dokumentari “Leaving Neverland” që e akuzon ish-Mbretin e rrymës Pop për pedofili, është duke u transmetuar në festivalin e “Sundance Film” në Utah. Filmi i cili zgjat 4 orë është projektuar me datë 25 Janar, duke marrë ovacione të forta nga publiku. Protagonistë janë Wade Robson dhe James Safechuck, të cilët e kanë akuzuar këngëtarin për abuzime pedofilie ndaj tyre.

Të gjithë në këmbë duke duartrokitur. “Leaving Neverland”, filmi dokumentar që ka për protagonistë Wade Robson dhe James Safechuck, dy burrat që rrëfyen se dikur kane qenë viktima të abuzimit pedofilik prej Michael Jackson, nga mosha 7 deri në 14 vjec. Filmi është pritur me vlerësime shumë të larta në festivalin prestigjioz tw kinemasë “Sundance Film”. Projektimi i filmit me metrazh të gjatë, me kohëzgjatje prej pothuajse 4 orësh, i cili përmbledh rrëfimet e djemve kur ishin të vegjël i ka kënaqur të gjithë, përvec fansave të Michael Jackson-it; të cilët kanë protestuar bashkë me familjen e këngëtarit, duke premtuar një luftë të ashpër për të ndaluar atë që e kanë cilësuar si “mori shpifjesh”. Kompania Michael Jackson estate, e cila merret me bizneset që i përkasin “Mbretit të Pop-it”, e ka konsideruar filmin dokumentar “si vrasje të një “Ylli të botës së artit”, me një stil të thatë dhe të cunguar”. Gjithashtu, i ka cilësuar aktorët Robson dhe Safechuck si gënjeshtarë. Filmi me metrazh të gjatë, krahas dëshmive traumatike të dy djemve, të cilat nisin nga periudha e fund-viteve 80’, deri në fillim të viteve 90’, përfshin edhe disa rrëfime nga familjarët e të abuzuarve. Në film gjendet zëri i Michael Jackson, i regjistruar nga një diktofon me kasetë, dhe një intervistë që Safechuck i ka bërë këngëtarit ndërsa gjendej bashkë me të, duke fluturuar në charter-in privat të Michael Jackson./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono