Dogjani: Janë shtuar vrasjet me pagesë saqë edhe çmimi ka rënë

21:39 | 06/11/201921:390

Ish drejtuesi i Policisë Asllan Dogjani jep alarmin në Byro Politike për situatën kriminale në vend. Sipas tij janë shtuar shumë vrasjet me pagesë saqë edhe çmimi ka rënë.

“Janë shtuar shumë vrasjet me pagesë saqë ka rënë edhe çmimi, kjo është për të vënë duart në kokë”.

Dogjani thekson se shteti i di se ku janë autorët e atentatit ndaj makinës së prokurorit Ndoj, por nuk do t’i kapë, pasi vetë shteti sipas tij është i kapur nga këta kriminelë.

“Shteti i di se kush janë, kur do shteti i kap për 24 rë, por kur del kryeministri  e thotë; hëngshin kokat e tyre i hap dritën jeshile krimit. Ti ke shtetin, SHISH dhe vegla për ta kapur, por këta nuk duan t’i kapin. Shteti edhe prej kartoni me qenë të fshin, por këta janë të lidhur me ta. Por nëse ti i merr këta në fushatë, i mban pas vetes që i bëjnë presion qytetarit për të votuar, atëherë ti do i kesh bashkëpunëtorë gjatë gjithë karrierës. Këta kanë kapur shtetin shteti është i kapur”.

Ndërsa për ish drejtuesin Erzen Breçani veprimet e policisë pas atentatit ndaj makinës së prokurorit ishin aq të vakëta sikur të mos ekzistonte.

“Është fat për ata që janë gjallë. Mesa kam marrë informacion një armë është bllokuar, objektivi kryesor ka qenë Rrumi i Sukthit. Kjo është një ngjarje e rëndë që nuk u kap nga policia. Veprimet  e policisë kanë qenë mjaft të vakëta sikur të mos ekzistonte fare, të mos organizohej shërbim për bllokim e rrugëve, që të mos kenë një plan masash, kjo është e pafalshme”. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono