Do e lirojë Voltana Ademi zyrën? Ja përgjigja

20:45 | 02/07/201920:450

Pa pritur pyetjen e drejtuesit të emisionit Provokacija, Voltana Ademi iu përgjigj zërave nëse ajo do e lirojë apo jo zyrën e kryebashkiakes së Shkodrës.

“Po i përgjigjem një pyetjeje që  e pres edhe nga ju; do e lironi zyrën? Përtej një karrigeje apo zyre minimaliste në kuptimin formal të fjalës, mendoj që problemi që ne kemi sot në Shqipëri është përtej vendorëve , përtej bashkive, dhe kjo duhet të na shqetësojë. Është krizë e madhe që lidhet demokracinë dhe me themelin e demokracisë dhe përgjigja që është dhënë të dielën nuk e di nëse populli jonë ka reaguar ndonjëherë më fuqishëm se të dielën”.

Nano: Do e lironi zyrën?

Ademi: Unë do jem në krahun e njerëzve. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono