Djegia e mandateve, ambasadori i BE e zv/ambasadorja e SHBA te Rama

19:08 | 18/02/201919:080

Vendimi i gjithë opozitës parlamentare për djegien e mandateve ka sjellë lëvizjen e ambasadorëve të akredituar në Shqipëri.

Kështu Ambasadori i Bashkimit Europian Luigi Soreca dhe zëvendësambasadorja e SHBA Leyla Moses-Ones kanë qenë sot pasdite në zyrën e kryeministrit Rama.

Nuk ka një njoftim zyrtar për përmbajtjen e takimit, por lëvizja e ambasadorëve nuk është e panjohur në kushtet e një tensioni politik mes mazhorancës e opozitës në vend. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono