Dje mori mandatin nga KQZ, Ylli Shehu: Nuk i tradhtoj votuesit

10:41 | 05/03/201910:410

Një nga deputetët më të rinj, i cili e mori mandatin ditën e djeshme, Ylli Shehu, para se të shkelte për herë të parë në Kuvend tha se nuk nuk mund t’i zhgënjente votuesit. “Vendimi nëse më shkarkojnë nga partia, – tha Shehu – i takon Lëvizjes Socialiste për Integrim”.

“Mendoj se ishte vendimi im personal dhe nuk mund t’i zhgënjeja votuesit e mi. Siç më votuan në 2013 ashtu dhe në 2017 dhe për këtë vendosa. Normal që jemi në opozitë. Unë nuk jam pjesë e struktrurave të LSI, nëse ato më përjashtojnë është punë e tyre. Po të ndjehesha tradhëtar nuk do isha këtu se nuk mund të tradhtoj qytetarët e Kamzës e Paskuqanit që më besuan në 2013 dhe 2017”.

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono