“Ma bëj shtëpinë para Pamelës”: Djali i vogël ka një kërkesë ndaj Ramës

11:44 | 07/12/201911:440

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Vorë për të inspektuar nbanesat e reja që po rindërtohen për shkak të dëmeve nga tërmeti i 21 shtatorit.

Gjatë takmit me banorët nuk kanë munguar as këtë herë batutat nga Rama, teksa fillimisht e ka cilësuar si “shejtani më i madh”, ministren Balluku që sipas tij po e tha një gjë e mbaron.

Ndërkohë, me pas shefi i qeverisë ka replikuar edhe me një djalë të vogël, pasi vogëlushi i kërkoi të rindërtohet shtëpia e tij.

Batutat:

I vogli: Shiko si e ka bërë Pamela

Rama: Po pra Pamela e ka bërë, do të ta bëjmë edhe ty

I vogli: Unë dua ta bëj para

Rama: Do ta bësh para Pamelës ti por Pamela…Ti e do para Pamelës ëëë.

I vogli: Ata e kanë bërë për veten e vet.

Rama: Po për veten e veta pra për kë do e bëjnë.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono