Djali godet me sëpatë babain (Video)

08:54 | 17/07/201908:540

Një 30-vjeçar në Lushnje pas një sherri të çastit me të atin e ka qëlluar këtë të fundit me sëpatë në kokë duke e plagosur rëndë. Mësohet se konflikti ka ndodhur në hyrjen e pallatit ku banonin babë e bir për shkak se 60-vjeçari nuk i ka dhënë paratë që kërkonte djali.

Djali qëllon babain me sëpatë në kokë pasi ky i fundit nuk i dha paratë që i kërkoi i biri. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 7:30 të mëngjesit në lagjen “Xhevdet Nepravishta” të qytetit Lushnje.

Sipas policisë në vendngjarje, at e bir Kujtim dhe Dritan Veliaj, kanë debatuar fillimisht në banesë, pastaj në hyrjen e pallatit djali 30-vjeçar pasi ka marrë sëpatën e ka qëlluar disa herë.

Kujtim Veliaj, 60 vjeç, mori plagë të rënda. I plagosuri fillimisht u transportua në spitalin e Lushnjes dhe më pas u dërgua drejt Tiranës dhe ndodhet në reanimacion.

Sipas policisë, autori i këtij krimi, Dritan Veliaj që u kap në flagrance njihet si person i dhunshëm në familje. Babai i tij ishte me urdhër mbrojtjeje ndaj të birit, megjithëse jetonin nën të njëjtin apartament në katin e pestë të këtij pallati.

Madje 30-vjeçari pesë vite më parë ka qenë i dënuar për dhunë në familje dhe sot ngjarja përsëritet. /ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono