Ditë largimesh te Teuta, zyrtarizohet lëvizja e radhës

16:11 | 14/01/202016:110

Basid Khalid ndërpreu sot kontratën me Teutën, por nuk është i vetmi që e mbyll bashkëpunimin me durrsakët. Klubi bregdetar ka njoftuar që edhe futbollisti Uendi Vecaj nuk do të jetë pjesë e tyre në vazhdim.

Vecaj këtë sezon është aktivizuar në 12 ndeshje, shtatë prej të cilave i ka nisur nga minuta e parë. Shkodrani, i cili luan si sulmues anësor, ka shënuar edhe një gol në fitoren kundër Luftëtarit me rezultatin 3-1.

“KF Teuta zyrtarizon mbylljen e bashkëpunimit me Uendi Vecaj. Shkodrani ka ndërprerë me mirëkuptim marrëveshjen me Teutën. Mëngjarashi, i cili u bashkua me ekipin tonë në verën e 2017, regjistroi 25 aktivizime në të gjitha kompeticionet duke shënuar dhe 2 gola.

Klubi falënderon Uendi Vecajn për kontributin e dhënë me fanellën tonë dhe njëkohësisht i uron suksese në karrierë”, shkruhet në njoftimin e Teutës. /abcnews.al

👉KF Teuta zyrtarizon mbylljen e bashkëpunimit me Uendi Vecaj. Shkodrani ka ndërprerë me mirëkuptim marrëveshjen me…

Gepostet von KF Teuta am Dienstag, 14. Januar 2020

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono