Dita e Verës/Qendra e Tiranës bllokohet për automjetet

15:09 | 13/03/2018

Më 14 mars pjesa qendrore e Tiranës do te bllokohet për qarkullimin e automjeteve. Policia Bashkiake ka hartuar një plan masash për të garantuar aktivitetet e organizuara për ditën e Verës, ndërkohë që ndryshim të lëvizjes do të pësojnë edhe linjat e autobusëvë urban që kalojnë në pjesën qendrore të kryeqytetit.

Kufizoni lëvizjet me makina, ose do të mbeteni në trafik. Të mërkurën thuajse e gjithë pjesa qendrore e Tiranës do të bllokohet për qarkullimin e automjeteve. Arsyeja është garantimi i mbarëvajtjes së aktiviteteve organizuar nga Bashkia për të festuar ditën e Verës. Ndalimi i lëvizjes së automjeteve nis mesnatën e 14 marsit dhe përfundon në orën 4 të 15 marsit në këto segmente kryesore.

“Dëshmorët e Kombit” në kryqezim me “Ismail Qemalin” deri tek Bulevardi “Bajram Curri”, rruga “Ibrahim Rugova” në kryqëzim me bulevardin “Bajram Curri” dhe rrugën “Ismail Qemali”, rruga “Pjetër Bogdani”, “Brigada e VIII” dhe “Sami Frashëri”. Më datë 14 mars nga ora 7 deri në 19:00 bllokohet edhe bulevardi “Dëshmoret e Kombit në kryqëzim me rrugën “Myslym Shyri” dhe bulevardin “Zhan Dark”.

Ndryshim të itinerarit të lëvizjes sipas shefit të qarkullimit në Policinë Bashkiake të Tiranës do të pësojnë dhe linjat e autobusëve urbanë që aktualisht kalojnë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Në rrugët ku do të bllokohet qarkullimi i automjeteve i ndaluar do të jetë edhe parkimi i tyre. Nëse qytetarët nuk do t’i largojnë vetë nga rruga shefi i qarkullimit në Policinë Bashkiak thotë se ato do të lëvizen nga policia bashkiake.

 

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono