Dita e Verës në Elbasan/321 forca policie dhe speciale nga Tirana

10:56 | 13/03/201810:560

Në Elbasan ka një vëmendje të shtuar për ditën e verës, për shkak se në qytet ka mbërritur kabineti qeveritar për të zhvilluar një mbledhje dy ditore.

Policia vendore ka hartuar një plan të rreptë masash për të siguruar qetësinë dhe shmangur incidentet.

Sipas njoftimit zyrtar, 321 forca policore do të jenë të angazhuara edhe nga forcat speciale të Tiranës.  Shumë rrugë do të jenë të bllokuara dhe aty nuk do të lejohet lëvizja apo parkimi i mjeteve.

Ndër to janë bulevardi “Aqif Pasha”,  nga Stadiumi deri tek 1 Maji. Në zonën prej stadiumit e deri tek “Pallati i Sportit”, nuk do të lejohen parkimet apo qëndrimi i mjeteve.

Mjetet e tonazhit të rëndë nuk do të lejohen të qarkullojnë në rrugën Elbasan – Librazhd./abcnews.al

 

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono