Dita e të sëmurëve, apeli i Massafras: Mjekë, mos u largoni nga vendi

15:02 | 11/02/201915:020

Në ditën e të sëmurëve, nga Shkodra vjen një apel për mjekët. Arqipeshkvi Anxhelo Masafra, në meshën e kësaj dite, u bëri thirrje mjekëve që të mos largohen nga vendi.

“Në spitalet tona duhet të kemi më shumë zemër dhe bëj thirrje që mjekët të mos largohen nga Shqipëria, mos mendojnë vetëm për para.  Nëse largohen mjekët këtu kush mbetet për të na kururar. Nuk është e drejtë. Kemi festuar vitin e Skënderbeut ai ka luftuar deri në vdekje dhe sot lëmë ata të vdesim për të qenë më rehat”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono