Dita Botërore e Diabetit, Rama në një familje të Tiranës

16:05 | 14/11/2017

Në ditën botërore të diabetit, Kryeministri Rama vizitoi një familje në Tiranë, të cilëve u tha se në buxhetin e vitit të ardhshëm është parashikuar jo vetëm rimbursimi i insulinës për çdo moshë, por edhe fishat e diabetit për të gjithë fëmijët, me një kursim prej rreth 10 mijë lekësh të reja në muaj për familjen.
Prezantimi i buxhetit 2018 bëri Kryeministrin të zbresë nga foltoret në shtëpitë e qytetarëve. Aty ku ia hapën derën, nuk u paraqit duarbosh.
Rama zgjodhi ditën botërore të diabetit për të njoftuar një risi të buxhetit të vitit të ardhshëm, nga i cili do të përfitojnë familjet me fëmijë diabetikë.
Vajza më e vogël e familjes i dha mundësinë që të reklamonte një tjetër aspekt të buxhetit që ka të bëjë më librat.
Për djalin e shtëpisë nuk kishte diçka konkrete në buxhet por Kryeministri e hodhi me batutë.
Ndërsa me kryefamiljarin që punon taksist në Tiranë, qau hallet e veta./abcnews.al

 

 

 
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono