Disiplina vendos sot, Tirana e Flamurtari në “ankth”

11:33 | 10/10/201911:330

Tirana i ka sytë nga Komisioni i Disiplinës. Bardheblutë presin vendimin në lidhje me ndeshjen kundër Flamurtarit. Klubi kryeqytetas ka reklamuar aktivizimin e futbollistit Ariel Muçollari, duke pretenduar se klubi vlonjat ka shkelur rregulloren.

Një orë para ndeshjes, kur edhe plotësohen protokollet, mesfushori i ri nuk ishte përfshirë nga vlonjatët në listën e lojtarëve që mund të aktivizoheshin. Trajneri Dritan Sadedini kishte përzgjedhur titullarët dhe tetë rezerva.

Para fillimit të ndeshjes, vlonjatët kanë shtuar edhe Muçollarin në listë dhe për këtë kanë njoftuar delegatin e ndeshjes, Besnik Çela. Pretendimi i Tiranës është se ata nuk janë njoftuar për këtë ndryshim, ashtu sikurse mediat. Diçka të tillë ata e konsiderojnë shkelje dhe tashmë presin se çfarë do të vendosë Disiplina. Vendimi pritet të dalë sot. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono