Disa pamje që tregojne se si duket tregu i gjësë së gjallë në Wuhan, qytetin e koronavirusit

13:36 | 27/01/202013:360

Kina dyshohet të jetë një nga vatrat e burimit të virusit ngjitës koronavirus, i cili deri më tani ka shkaktuar dhjetëra viktima e shumë të tjerë janë infektuar. Dyshohet se kafshët janë burimi kyesor i përhapjes së sëmundjes.

Gjithçka mund të ketë ardhur nga tregu i gjësë së gjallë në wuhan, ku tregtoheshin kafshë të llojeve të ndryshme. Fotot tregojnë për shitjen e minjve, gjarpërinjve, këlyshëve të ujqve dhe koalave.

 

 

 

Ky ka qenë një prej tregjeve më popullorë në vend, edhe pse shumë prej tregtimeve ishin të jashtëligjshme. Deri në mes të dhjetorit tregu ishte mjaft i njohur, ndërsa në 1 janar të vitit 2020 ai u mbyll.

 

 

Disa shitës tregtonin edhe produkte të veçanta si penis dreri, për 44 paund apo penis krokodili për 5 paund. Tregu është cilësuar si “kati zero” i pikënisjes së përhapjes së koronavirusit./abcnews.al

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono