Dirigjentja shqiptare në Paris Arlinda Majollari rikthehet pas 25 vitesh

22:28 | 16/09/2018

Arlinda Majollari e njohur si pjaniste fillmisht në skenat më të rëndësishme të Parisit, tashmë ajo ka realizuar edhe ëndrrën e saj me koncerte edhe në Paris. Pas 25 vitesh karrierë artistike në Francë, ajo u rikthye në Tiranë, ku dirigjoi premierën e parë të këtij sezoni Sabat Mater. Në një intervistë për ABC News ajo rrëfen emocionet e rikthimit në vendin e saj. /abcnews.al

 

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono