“Diplomacia kulturore” nis me dy pjesë të Preljocaj

15:39 | 20/04/201815:390

Trupa e baletit nis një prej projekteve më të rëndësishme të ministrisë së Kulturës “Diplomacia kulturore”. “Dasma” dhe “Ekstravaganca” janë dy vepra të krijuara nga Angjelin Prejlocaj që do të performohen në disa teatro të rëndesishëm të rajonit të Pulias./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono