Dinamo nuk ndalet, përforcon sulmin me lojtarin e rritur te Milani

17:42 | 21/01/202017:420

Dinamo vijon të përforcohet. Klubi kryeqytetas ka afruar një tjetër lojtar italian dhe ai është Matteo Ortolani. 19-vjeçari aktivizohet në sulm dhe vjen nga grekët e Acharnaikos. Ortolani ka qenë edhe pjesë e moshave të Milanit më parë.

Blutë kanë realizuar shumë goditje në merkato dhe kanë përforcuar ekipin me emra si: Erald Kolgega, Klajdi Kuka, Franc Zylyftari, Cristiano Dovidio dhe Matteo Ortolani.

Dinamo ka programuar një miqësore për ditën e diele dhe do të përballet me Egnatian. Ndeshja do të luhet në kompleksin “Internacional” në Pezë Helmes dhe nis në orën 13:00. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono