Dilema e Pochettinos, zbulohet pse nuk po nxiton për t’u rikthyer në stol

12:58 | 27/01/202012:580

Mauricio Pochettino qëndron pushim prej 19 nëntorit të vitit të kaluar, ditë kur u shkarkua nga roli i trajnerit të Tottenham. Emri i argjentinasit është lidhur me shumë skuadra të mëdha europiane si Bayern Munchen, Manchester United apo Barcelona.

Ai shpreson të rikthehet sa më shpejt në stol dhe të njëjtën gjë dëshiron edhe Tottenham. Shkakun e shpjegon Daily Mail që zbulon klauzolën mes Pochettinos dhe presidentit Levy.

Nëse 47-vjeçari vendos të marrë drejtimin e një ekipi gjatë këtij sezoni, atëherë do i duhet të paguajë 10 milion sterlina Tottenhamit. Trajneri latin nuk dëshiron ta humbasë këtë shumë dhe ky mund të jetë shkaku se pse nuk po nxiton për të nisur një aventurë të re. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono