EMRI/ Digjet në mesnatë makina e oficerit të krimeve në Elbasan

07:48 | 09/01/202007:480

Digjet për shkaqe ende të panjohura automjeti i oficerit të Krimeve të Rënda në Komisariatin e Elbasanit, Edvin Gjyli.

Ngjarja ndodhi në mesnate, kur automjeti tip Pasat ishte i parkuar në lagjen ’28 Nëntori’.  Edvin Gjyli prej disa muajsh është rikthyer në punë pas një pezullimi me vendim gjykate.

Në fund të korrikut të këtij vitit Gjykata e Apelit Durrës vendosi të rrëzojë masën e pezullimit nga detyra dhe të kthejë në krye të Komisariatit të Cërrikut, Bilal Semanaj dhe vartësin e tij, shefin e krimeve Albion Xhihani.

Këta të fundit, bashkë me dy oficerë policie, Edvin Gjyli dhe  Eduard Hasani  u pezulluan me vendim të gjykatës së Elbasanit, pas dyshimeve se nxorën sekretin, lidhur me një superaksion që u zhvillua nga policia me 1 korrik në aksin rrugor Elbasan-Papërr, gjatë të cilit u zbulua një arsenal armësh të sofistikuara. Por gjykata rrëzoi këtë pretendim duke rikthyer në detyrë të gjithë oficerët./abcnews.al

*Foto nga vendi i ngjarjes


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono