Digjet mundësia për premio, Kukësi në presion

11:29 | 07/10/201911:290

Kukësi u mposht një ditë më parë nga Vllaznia dhe normalisht të gjithë në kampin verilindor ndihen keq. Ata humbën një mundësi të mirë për t’u ngjitur në vendin e parë në klasifikim. Presidenti Safet Gjici ishte munduar ta karikonte skuadrën pas humbjes me Teutën.

Për këtë ai kishte vendosur të anulonte një vendim për gjoba dhe u kishte komunikuar lojtarëve se do të kishin premio nëse do të fitonin tre ndeshjet e radhës ndaj Vllaznisë, Skënderbeut dhe Luftëtarit. Në letër dukej një objektiv i lehtë, por shkodranët ua hoqën dje lojtarëve të Kukësit mundësinë për të marrë shpërblim.

ECURIA – Kukësi e nisi kampionatin me dy fitore, por më pas gjërat nuk kanë shkuar mirë. Në pesë ndeshjet e fundit, verilindorët kanë marrë vetëm katër pikë. Kukësi ka marrë një pikë me Laçin dhe ka triumfuar me Tiranën. Bylisi, Teuta dhe Vllaznia së fundmi e kanë mposhtur skuadrën verilindore.

Kjo e fut disi në presion ekipin e drejtuar nga Shpëtim Duro. Gjithsesi ka edhe diçka pozitive, që nuk ua ul moralin: vendi i parë është vetëm dy pikë larg. Gara është e hapur, ndeshje ka plot dhe diferenca mes skuadrave është shumë e vogël. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono