Dibër, arrestohet 53 vjeçari për armëmbajtje pa leje

09:25 | 22/08/2018

Telefonata e qytetarit dhe reagimi në kohë i policisë  çojnë në pranga  53 vjeçarin, i cili mbante armë zjarri pistoletë  pa leje në banesë. Nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Dibër, u arrestua në flagrancë 53 vjeçari Hasan Koltraka, banues në fshatin Arras-Dibër.

Arrestimi i tij u bë pasi një qytetar ka telefonuar Policinë  se  ky shtetas dyshohej se  mbante armë zjarri pa leje,  ku menjëherë shërbimet e  Komisariatit të Policisë Dibër kanë organizuar punën  duke ushtruar kontroll në banesën e tij , ku kanë  gjetur të fshehur një armë zjarri pistoletë TT,  3 krëhëra të mbushura me fishekë, dhe  një kuti  me 44 copë fishekë, gjithësej 65 copë fishekë pistolete.

Njoftimi i Policisë Dibër

Goditet një tjetër rast i armëmbajtjes pa leje, falë bashkëpunimit  Polici-Komunitet

Telefonata e qytetarit dhe reagimi në kohë i policisë  çojnë në pranga  53 vjeçarin, i cili mbante armë zjarri pistoletë  pa leje në banesë.

Sekuestrohet një armë zjarri pistoletë TT dhe 93 copë fishekë

Nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Dibër, u arrestua në flagrancë shtetasi:

Hasan Koltraka, 53 vjeç, banues në fshatin Arras-Dibër.

Arrestimi i tij u bë pasi një qytetar ka telefonuar Policinë  se  ky shtetas dyshohej se  mbante armë zjarri pa leje,  ku menjëherë shërbimet e  Komisariatit të Policisë Dibër kanë organizuar punën  duke ushtruar kontroll në banesën e tij , ku kanë  gjetur të fshehur një armë zjarri pistoletë TT,  3 krëhëra të mbushura me fishekë, dhe  një kuti  me 44 copë fishekë, gjithësej 65 copë fishekë pistolete.

Gjithashtu janë gjetur edhe 28 fishekë arme gjahu.

Arma e zjarrit sëbashku me municionin është sekuestruar në cilësinë e provës materiale .

Materialet proceduriale do ti referohen Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Dibër, për veprën penale ” Mbajtje pa leje dhe prodhimi i  armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”, parashikuar nga neni 278/2/3 të Kodit Penal. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono