Rama: 13 Tetori e diel e zakontë, zgjedhjet në 2021

14:09 | 17/07/201914:090

Edi Rama refuzon 13 Tetorin si një datë për zgjedhje të parakohshme, siç propozon Presidenti dhe opozita. Në mbyllje të mbledhjes së kryesisë socialiste, ku u diskutua për strategjinë drejt zgjedhjeve e 2021-it, Rama tha se zgjedhjet lokale tashmë ishin kryer në 30 Qershor.

Anëtarët e kryesisë kanë dhënë të gjithë me radhë mendime për strategjinë e veprimit të mëtejshëm të socialistëve, kur për ta, nuk ka përsëritje të zgjedhjeve lokale, e as zgjedhje të parakohshme parlamentare.

Megjithëkëtë, kryeministri nuk e mbyll derën e dialogut.

Diskutimet e brendshme, nuk përjashtojnë kritikat, por për kryesocialistin, nuk ka vend për të ndëshkuar./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono