Diagnostikohet me kancer nëna e Taylor Swift, mësoni fjalët prekëse dhe këshillat e saj

15:55 | 22/01/202015:550

Ajo është këngëtarja më e pasur dhe e famshme në botë, por prapa sukseseve të Taylor Swift fshihet një dhimbje e madhe. Këngëtarja, e intervistuar nga ‘Vatiety’, ka rrëfyer që po kalon një periudhë të vështirë dhe dramatike. Mamaja e saj Andrea është diagnostikuar me një tumor në tru, teksa po kurohej për një tumor në gjoks. ’Është një moment shumë i vështirë’, deklaron.

“Simptomat e një njeriu që ka një tumor në tru-vazhdon Taylor-nuk kanë asgjë të përbashkët me atë që na është dashur të përballojmë në të shkuarën, kur kemi përballuar sëmundjen e kancerit të gjirit. Na ka rënë bota mbi kokë’.

 

Për t’i qëndruar afër nënës së saj Swift ka reduktuar aktivitetet e saj: ‘Doja të punoja dhe në të njëjtën kohë të kisha nën kontroll atë që po ndodhte në shtëpi. Nuk e dimë se çdo të ndodh, nuk e dimë akoma çfarë kurimesh duhet të bëj. Ajo është shpirti im udhëheqës. Përpara se të marr çdo vendim unë flas gjithmonë me të. Ka qenë shumë e vështirë të flas për sëmundjen e saj’.

Në një tjetër intervistë të fundit për ‘Elle’, këngëtarja ka rrëfyer që sëmundja e nënës i ka ndryshuar jetën: Më ka mësuar që ka probleme të vërteta dhe të tjerat vijnë më pas. Më parë isha në ankth për gjëra të kota, me ulje ngritjet e mia të përditshme, tani të gjitha shqetësimet e mia, stresi im dhe ankthi im janë vetëm për problemet e vërteta’./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono