Dhurata e Rusisë, lirohet lideri opozitar në prag të Kupës së Botës

11:38 | 14/06/2018

Në ditën, ku Rusia shndërrohet në qendër të botës me inagurimin e botërorit të futbollit, kthehet në liri Alexei Navalni. Opozitari kryesor i presidentit Vladimir Putin ishte dënuar me 30 ditë heqje lirie pasi organizoi manifestime kundër Kremlinit në të gjithë vendin në muajin Maj.

Qindra mijëra persona morën pjesë. Në atë kohë, shumë protestues u arrestuan, mes të cilëve dhe Navalni. Lideri opozitar ishte ndaluar shpeshherë kohëve të fundit për shkak të manifestimeve të paautorizuara. Navalni nuk u lejua të merrte pjesë në zgjedhjet presidenciale të fundit, për shkak të një dënimi të mëparshëm për përvetësim fondesh./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono