Dhurata e parë për Mourinho-n, Tottenham gati për aksion

13:35 | 20/11/201913:350

Mauricio Pochettino ka një meritë të madhe. Trajneri argjentinas dërgoi Tottenham në një nivel të lartë dhe Spurs janë prej vitesh një ndër skuadrat më të forta në Premier League dhe Europë. Ky sezon ka nisur shumë keq dhe drejtuesit vendosën të bënin ndryshime në stol. Pochettino u shkarkua dhe në vend të tij ka ardhur Jose Mourinho.

Portugezi mbetet një strateg i madh dhe zgjedhja e tij është miratuar nga lojtarët. Entuziazëm edhe te tifozët, të cilët e shohin “Special One” si njeriun e duhur për të drejtuar ekipin e zemrës. Jo vetëm kaq, pasi është rihapur një skenar edhe në merkato. The Guardian raporton se dhurata e parë për Mourinhon pritet të jetë Gareth Bale.

Raportet e uellsianit me Real Madrid janë në pikën më të ulët dhe një rikthim tek ekipi ku shpërtheu e kaloi 6 sezone, do të ishte i mirëpritur. Nga Reali, nga vetë lojtari dhe nga trajneri portugez, i cili mbetet një admirues i anësorit ofensiv. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono