Dhunimi i ish-ministrave, qeveria maqedonase: Skenar i Gruevskit

16:44 | 24/02/201916:440

Zëvendës kryeministrja e Maqedonisë, Radmilla Sheqerinska ka deklaruar se sulmi i dy ish-ministrave të qeverisë Gruevski në burgun e Shutkës ka prapaskena politike.

“Jemi të vetëdijshëm se incidenti në burgun e Shutkës ka qenë një lojë politike dhe këtë do ta dëshmojnë institucionet”, ka deklaruar Sheqerinska. Sipas saj, nuk mund të jetë rastësi që sa herë ish-kryeministrit Gruevski i duhen arsye shtesë për arratisjen nga vendi ndodhin gjëra të tilla.

“Ajo ishte pikërisht dita kur Kuvendi do të diskutonte heqjen e imunitetit të një prej personave të përfshirë në ngjarjet e 27 prillit. Është e qartë se janë bërë disa lojra të mëdha për të justifikuar pozitën dhe zbukuruar fytyrat jo vetëm të atyre politikanëve që ndodhen në burg, por edhe të atyre që kanë ikur”, ka vijuar numri dy i qeverisë.

Ajo ka shtuar se, edhe pse do të jetë në dorë të institucioneve përgjegjëse të hedhin dritë mbi ngjarjen, qeveria do të bëjë gjithçka është në kompetencat e saj në lidhje me të./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono