Dhunë në Premier League, tifozët e West Ham hyjnë në fushë

11:13 | 11/03/2018

Futbolli anglez u trondit përsëri nga dhuna e tifozëve. Një ndeshje e Premier Ligës në Londër u kthye në kaos, pasi disa përkrahës të Uest Hemit u futën në fushën e lojës për të protestuar.

Shenjat ishin dhënë që më parë, por nuk ishte arritur deri këtu.
Dhuna e tifozëve njollosi ndeshjet e kësaj jave në Premier Ligën angleze, dhe skenat ishin në stadiumin e Uest Hemit në Londër, ku shumë persona hynë në fushën e lojës.

Skuadra vendase u mund përsëri, këtë herë 2-0 nga Bërnli, duke zbritur pranë vendeve të fundit, e duke qenë e rrezikuar për të rënë në kategorinë e dytë.

Publiku vendas në “Stadiumin e Londrës” ishte i zemëruar, jo vetëm me futbollistët, por sidomos me pronarët e klubit, veçse zemërimi i tyre mori përmasa të mëdha në pjesën e dytë.

Rojet e sigurisë nuk arritën të ndalonin disa prej tifozëve që hynë në terren, për të shprehur hapur pakënaqësinë e tyre me klubin, por edhe duke u bërtitur futbollistëve.

Edhe lojtarët nuk e ruajtën dot qetësinë, dhe kapiteni i Uest Hemit, Mark Nobël u përplas fizikisht me njërin nga invaduesit e fushës.
U deshën disa minuta që kaosi të përfundonte dhe që policia private të vendoste qetësinë, në mënyrë që ndeshja të vazhdonte.
Uest Hemi ka humbur 14 dhe ka fituar vetëm 7 nga 30 ndeshjet e luajtura deri tani, duke qenë skuadra që ka pësuar më shumë gola në Premier Ligë, plot 57.

Skuadra e sotme është shumë larg lavdisë së më parshme, kur 3 lojtarë të saj ishin në përbërje të Anglisë kampione të botës në 1966, Bobi Mur, Xhef Hërst e Martin Piters./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono