Dherat përfundojnë në rrugë, policia mbyll korsinë

12:50 | 16/05/2018

Njëra anë e rrugës Rrogozhinë – Lushnje është bllokuar nga policia për shkak se është ndotur nga dhera, të cilat përfunduan aty prej reshjeve të forta të shiut. Bashkitë kanë vendosur njerëzit dhe mjetet në dispozicion për të hapur rrugën. Në të njëjtën kohë, linja hekurudhore Lushnje – Vlorë është bllokuar në disa zona nga rrëshqitjet e tokës. Shkarjet kanë ndodhur në Zham dhe në Gramsh dhe gjatë ditës së sotme, trenat nuk kanë lëvizur./abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono