“Detyrim paraqitje” për ish-deputetin e PS-së

10:29 | 01/08/201910:290

Gjykata e Krimeve të Rënda, i ka ndryshuar masën e sigurisë ish-drejtorit të burgjeve Arben Çuko, nga “arrest shtëpie” në “detyrim paraqitje”. Më herët togat e zeza e kishin kthyer dosjen e ish-deputetit të Partisë Socialiste për plotësim hetimesh, me argumentin se hetimet e këtyre 10 muajve kishin mangësi provash.

Arben Çuko u arrestua në kuadër të operacionit “VOL-VO4” që u zhvillua më 18 Tetor 2018. Ish-drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, ra në rrjetën e hetimeve të Prokurorisë për Krime të Rënda, pasi doli në përgjimet e dosjes 339, me grupin e “Avdylajve”, të Shijakut.

Në këto përgjime, Çuko u zbulua se merrte ryshfet në këmbim të lëvizjes së një të dënuari nga burgu i Bradasheshit, në burgun e Fierit. Gjithashtu Çuko u akuzua edhe për korrupsion, pasi shoferi i tij dyshohet se kishte marrë një shumë parash për të lehtësuar kushtet e një të dënuari./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono