Detyra e veshtirë e Gjimshitit, të ndalë makinerinë Manchester City

13:14 | 21/10/201913:140

Atalanta do të zhvillojë nesër një ndër ndeshjet më të rëndësishme në histori. Ekipi bergamask do të udhëtojë drejt Manchesterit për t’u ndeshur me Cityn e Guardiolës. Djemtë e Gasperinit kanë humbur dy ndeshjet e para në fazën e grupeve të Champions League.

Gjimshti me shokë do të tentojnë të marrin pikët e para kundër kampionëve të Anglisë, pavarësisht vështirësisë ekstreme që paraqet kjo sfidë. Mbrojtësi shqiptar pritet ta nisë si titullar përballjen me “Cityzens”.

Situata në repartin defensiv të ekipit italian nuk është me e mira. Kjaer dhe Palomino janë të dëmtuar dhe nuk kanë udhëtuar me ekipin. Toloi, Gjimshiti dhe Masiello do të tentojnë frenimin e një prej sulmeve më të rrezikshme në botë, teksa alternativa e vetme në stol do të jetë braziliani Ibanez. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono