Dështon nisja e procesit gjyqësor për grupin “Shullazi”

16:01 | 24/06/201916:010

Dështon sërish nisja e procesit gjyqësor në Gjykatën e Apelit për Krime të Rënda për grupin e Emiljano Shullazit. Shkak për këtë dështim është bërë fakti se gjyqtari i tretë i caktuar nga Këshilli i Lartë Gjyqësor Arben Vrioni nuk është paraqitur.

Drejtuesja e seancës Albana Boksi u shpreh se nga kancelaria e Gjykatës së Apelit Durrës i ka mbërritur një shkresë ku i komunikohet se Gjyqtari Vrioni ka marrë raport shëndetësor deri më datë 29 Qershor.

Gilmando Dani i kërkoi drejtueses së seancës Albana Boksi që të japë dorëheqjen. Kjo për shkak se, sipas të pandehurit Dani, kjo gjyqtare ka dhënë një vendim pro Ylvi Beqajt, ndaj nuk mund të jetë e paanshme.

I pandehuri Dani i kërkoi  gjithashtu gjykatës që të thirren në gjyq avokatët e zgjedhur prej tyre dhe të mos njoftohen më ata të caktuar kryesisht./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono