DESHMIA/ I ndjeu vajza, si ndodhi përleshja brenda banesës së familjes Laze

12:16 | 20/01/202012:160

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me grabitjen që ka ndodhur mbrëmjen e së dielës në Allias.

Informacionet bëjnë me dije se autorët kanë hyrë nga pjesa e pasme e vilës dykatëshe e familjes Laze.

Mësohet se ka qenë vajza e çiftit 17 vjeç, ajo që e ka zbuluar praninë e grabitësve në banesë.

Në dëshminë e saj Afërdita Laze thekson se bashkëshorti i saj është ndeshur me grabitësit në korridorin e shtëpisë kur ka dëgjuar të bërtiturat e vajzës.

“Ishim në dhomë dhe dëgjuam zhurmë, dëgjuam vajzën që bërtiti kush është aty. Petriti u ndesh në korridor me dy persona të maskuar. Dukeshin të rinj ishin të maskuar dhe vetëm bërtisnin lekët lekët.  Grabitësit i drejtuan pistoleten Petritit. Ai tentoi ti nxirrte jashtë nga shtëpi, por ata e qëlluan, kur u afrova edhe mua më qëlluan dhe u larguan me vrap,” ka thënë Afërdita.

Grabitësit përveç se e kanë qëlluar me armë zjarri të zotin e shtëpisë Petrit Laze e kënë goditur edhe me sende të forta.

Ndërsa Afërdira Laze ka marrë vetem një plumb në këmbë.

Dyshohet se grabitësit kanë pasur informacion të brendshëm, pasi çdo të dielë bëhej mbledhja e xhirove javorë të dyqane dhe një pjesë të parave dërgoheshin në banesën e Petritit./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono