“Dëshira ime? Medalja e arit dhe president i ri! Trump, i çmendur!”

12:40 | 03/12/201912:400

Fituesja e ‘Topit të Artë’ për femra, Megan Rapinoe, shprehet e lumtur për arritjet e kombit të saj si dhe falenderon gazetarët për vlerësimin. Në intervistën për ‘France Football’, ajo tregon listën e saj të dëshirave për vitin 2020.

“Objektivi im parësor është medalja e arit me Amerikën. Asnjë kombëtare nuk e ka fituar medaljen e arit pas triumfit në Kupën e Botës. Gjithashtu kërkoj dhe një president të ri. Ky që kemi, është komplet i çmendur”, deklaron amerikania Rapinoe.

“Po jetojmë në një sistem ku duket qartazi që nuk funksionon. Vetëm ata që kanë para mund të mbijetojnë. Duhet të kujdesemi më shumë për shtresën e varfër të popullsisë, duke përfshirë dhe ata që votuan për Trump,” mbyll deklaratën amerikania, e cila nuk ishte prezente dje në Paris për të tërhequr çmimin. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono