Derbi shqiptar në Maqedoni, solidarizim nga kampionët e Shkëndijës

13:56 | 29/11/201913:560

Shkëndija e Tetovës pret Shkupin të dielën (13:00) dhe drejtuesit e kampionëve të Maqedonisë së Veriut kanë marrë një vendim. Të gjitha përfitimet e biletave të derbit shqiptar do të shkojnë për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri.

Të ardhurat do t’i bashkohen kontributit të lojtarëve dhe drejtuesve për familjet e goditura nga ngjarja e tmerrshme. Kuqezinjtë solidarizohen në këtë mënyrë me tragjedinë e ndodhur, teksa nuk kanë munguar as mesazhet inkurajuese dhe ndihmat e “Ballistëve”, tifogrupit të njohur të ekipit. /abcnews.al

POSTIMI I PLOTË: “KF Shkëndija të dielën në kuadër të xhiros së 17-të përballet me Shkupin në Tetovë dhe kryesia vendos që të ardhurat nga shitja e biletave të bashkohen me donacionet e lojtarëve dhe kryesisë për familjet e goditura nga tërmeti në Shqipëri.

Në një javë më shumë emocionale të ndikuar nga fatkeqësia natyrore që goditi Shqipërinë, skuadra kuqezi vazhdon punën për sfidën e radhës kampionale. E diela sjell xhiron e 17-të kur Shkëndija në Tetovë do të presë FC Shkupin në një takim ku kuqezinjtë kërkojnë të kthehen në rrugën e fitores.

Përveç vlerës së pikëve në aspektin garues, takimi i të dielës është mundësi e mirë për bashkim të forcave bashkë me publikun në aksionin humanitarë për grumbullimin e mjeteve për familjet e goditura nga tërmeti në Shqipëri”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono