Derbi londinez për talentin portugez, Benfica ndërlikon gjithçka

23:33 | 29/11/201923:330

Arsenali dhe Tottenham kërkonin me çdo kusht shërbimet e mbrojtësit Ruben Dias. Ky i fundit po bën një sezon të shkëlqyer me Benficën dhe dy skuadrat londineze kërkonin shërbimet e tij. Mourinho është një fans i mbrojtësit portugez dhe do të bënte gjithçka për një transferim të tij, por gjithçka është vështirësuar.

Së fundmi mbrojtësi ka rinvouar me Benficën. Në këtë kontratë të re, klauzola e Dias shkon mbi 100 milionë euro. 22-vjeçari me shumë gjasa do të qëndrojë deri në fund të sezonit te Benfica, ndërsa në verë, klubet mund të negociojnë për një shifër më të ulët për shërbimet e tij./abcnews.al

Ruben Dias, mbrojtësi i Benfikës

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono